Aukce sběratelských odznaků Žlutých kvítků proběhne 10. listopadu!

2 listopadu, 2023
849
Views

Žluté kvítky jsou znovu na světě! Odznak, který se poprvé objevil 23. září 1947 v časopise Vpřed a čtenářům tohoto poválečného týdeníku ho nepředstavil nikdo jiný, než spisovatel Jaroslav Foglar. Nosit ho pak mohli hoši a děvčata, kteří souhlasili se zněním zásad jeho nositelů. Více podrobností připravujeme na speciálním webu věnovanému Žlutým kvítkům, který bude brzy spuštěn.

Co vlastně Žlutý kvítek symbolizuje a kdo by ho měl nosit na své klopě?

„Ten, kdo mě nosí, odmítá jakékoliv násilí, bezpráví, hrubost a nečestnost. Je naplněn dobrou vůlí pomoci každému, kdo pomoci potřebuje a touhou po míru mezi jednotlivci i mezi celky.“

Zásady Žlutého kvítku od tebe vyžadují především čestnost a sebekázeň. Nikdo tě totiž nebude kontrolovat – jen ty sám budeš sobě kontrolou. Zvládneš to?

Sedm pravidel symbolizuje sedm okvětních lístků Žlutého kvítku

  1. Být dobrým přítelem.
  2. Vždy jednat čestně a poctivě.
  3. Být vždy ochotný a zdvořilý k lidem ve svém okolí.
  4. Být prospěšný svému okolí.
  5. Být ochráncem slabších.
  6. Umět správně využít svůj volný čas.
  7. Nekouřit, neužívat drogy a nepít alkohol

Nyní se tento tradiční symbol Vontů vrací v podobě nových sběratelských odznaků, které si bude možné zakoupit od pátku 10. listopadu 2023. Přesně v 19:00 bude zahájen prodej na CVVZ – Celostátní vzájemné výměně zkušeností v Pohořelicích – https://www.cvvz.cz/. Následně bude možné odznáčky zakoupit na e-shopu SPJF. Tato speciální edice bude mít 100 kusů, každý odznak bude číslovaný a k dostání budou se speciální krabičkou a certifikátem pravosti.

Cena jednoho sběratelského odznaku bude činit 399, – Kč.

Současně v pátek 10. listopadu 2023 v 19:00 bude na na facebookovém profilu SPJF: https://www.facebook.com/foglar zahájena speciální aukce, ve které bude možno zakoupit odznaky s foglarovskými čísly 005, 007, 013, 026 a 099. V uvedený čas bude zveřejněno pět fotografií s výše označenými čísly a zájemci mohou psát do komentářů částku, kterou jsou ochotni za odznak zaplatit. Akce bude trvat 24 hodin a ukončena bude v sobotu 11. listopadu v 19 hodin. Vítězem aukce o jednotlivého odznaku bude osoba, která u svého komentáře nabídne nejvyšší částku. V případě velkého zájmu bude vyrobeno dodatečně více sběratelských odznaků.

Kromě sběratelských odznaků budou též vydány odznaky pro děti, distribuované pro kluby zdarma a pro oddíly za cenu 20 Kč/kus. Náklady na ně jsou pokryty právě prodejem sběratelských odznaků v eshopu a v aukci. Zakoupením sběratelského odznaku tak přispějete na dobrou věc.

Tento projekt připravuje ve společné spolupráci Galenův nadační fond a Sdružení přátel Jaroslava Folgara

Rolf
By

Jsem členem SPJF od roku 1996, vedl jsem 155.KBS Moravští Indiáni a také Tábory Bobří stopy na Pikárci v letech 2006 - 2015. Nyní jsem členem Revizní komise SPJF.

Všechny komentáře

Napsat komentář