RŠ v ukrajinštině v Havířově I.

26 září, 2022
1045
Views

Po úspěšné prezentaci Pouliční výstavy Rychlých šípů v ukrajinštině v Knihovně/muzeu a Základní škole v Šenově našli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka své vděčné české a ukrajinské diváky i v Havířově.

V měsíci září to bylo v Základní škole Gorkého. Dvacet listů formátu A3 s Fischerovými komiksy Rychlých šípů Jaroslava Foglara v ukrajinštině tam bylo vystaveno v září 2022 a setkalo se s velkým zájmem českých a ukrajinských dětí. Základní škola o výstavě informuje i ve svém webovém časopise článkem:
 
Dvojjazyčná verze Rychlých šípů pomáhá se začleněním ukrajinských žáků v Základní škole Gorkého v Havířově. Od začátku školního roku vystavujeme ve vestibulu naší školy unikátní dvojjazyčnou verzi kultovního komiksu Rychlé šípy. Expozice se skládá z několika ukázek komiksu, stručného popisu tohoto fenoménu a informací o autorovi Jaroslavu Foglarovi.

Texty příběhů jsou napsány v jazyce českém i ukrajinském. Naše škola tak ukrajinským žákům nabízí touto přístupnou a zábavnou formou zpestření pravidelné výuky českého jazyka a malý náhled do naší kultury. Tuto unikátní dvojjazyčnou verzi komiksu, iniciovanou a vytvořenou spolkem SPJF (Sdružení přátel Jaroslava Foglara), naší škole zapůjčil pan Ing. Libor Čája (lcaja.senov@cmail.cz), kterému za jeho ochotu velmi děkujeme.

Štítky:
· ·
Rubriky:
Reportáže

Napsat komentář