Rychlé šípy v ukrajinštině v Šenově

30 srpna, 2022
1045
Views

Výstava “Rychlé šípy v ukrajinštině” zavítala také do Šenova, kde jsem jako člen SPJF tuto výstavu domluvil na několika místech. Někde to bylo spíše jen na zkoušku, když už jsme výstavu měli a mohli ji vystavit, ale se začátkem školního roku plánujeme několik dalších míst.

Pouliční výstava

Rychlých šípů v ukrajinštině proběhla počátkem srpna v Šenovském muzeu. Kromě několika ukrajinských dětí se s Rychlými šípy seznámilo i mnoho českých školáků a školaček.
Těch 20 listů není na svislých panelech, ale je pod skly na stolech v jedné z místností muzea. Paní ředitelka muzea vše ‘fotodokumentovala’ a všechny návštěvníky též požádala o zápis do již připravené pamětní knihy muzea.
Výstava se líbila – děkujeme SPJF za poskytnutí!

Rychlé šípy a šenovský jarmark

Další “pouliční” výstava Rychlých šípů v ukrajinštině proběhla v sobotu dne 27.srpna 2022 v jedné ze tříd Základní školy v Šenově, a to v rámci dne otevřených dveří školy při šenovském Jarmarku.
Přestože případné zájemce lákal u dveří plakát s Jestřábem – Jaroslavem Foglarem a Širokem, dalo by se říci,, že zájem nebyl příliš veliký, ba že byl téměř zanedbatelný.

Kromě několika českých dětí se s Rychlými šípy seznámilo a na své čtenářské kontakty s Rychlými šípy z mládí zavzpomínalo i několik dospěláků. Výstava byla přístupná od 15 do 17 hodin v rámci dne otevřených dveří základní školy na celodenního městského Jarmarku.

Co bude dál?

S příchodem nového školního roku plánujeme instalaci výstavy Rychlých šípů v ukrajinštině nä několika školách, kam nastupují ukrajinské děti.

Štítky:
· ·
Avatar
By

Místopředseda SPJF

Napsat komentář