Setkání ve Sluneční zátoce 17. června: Podrobné informace k akci

3 června, 2023
1234
Views

Jak už většina z vás jistě zaznamenala, bude letošní Setkání ve Sluneční zátoce konané 17. června 2023 v něčem trochu jiné nežli v předchozích letech.

Vzhledem k okolnostem a možnostech uspořádat akci důstojnou pro všechny zúčastněné jsme se rozhodli, že se hlavní část programu Setkání uskuteční na hradě v Ledči nad Sázavou s následným přesunem k pomníku ve Sluneční zátoce.

Prostory hradu jsou jako stvořené pro společné setkání. Nádherné nádvoří, prostor na hry, Muzeum Jaroslava Foglara, krátká vzdálenost na vlakovou zastávku… Věříme tedy, že se vám tato změna bude líbit, zároveň si ale uvědomujeme nutnost řešit některé nové výzvy, které pořádaní akce na tomto místě přináší. Proto jsme si dovolili sepsat tento podrobný informační dopis, který snad přinese odpovědi na řadu vašich dotazů a zároveň usnadní průběh Setkání.

PŘÍJEZD NA HRAD A PARKOVÁNÍ

Nejčastěji se nás ptáte na možnosti příjezdu a parkování u hradu. Vzhledem k tomu, že možnosti parkování přímo u hradu jsou dost omezené (pouze jednotky míst na parkovišti u hradního mostu a další jednotky míst na parkovišti u bývalého pivovaru pod hradem), jde o naprosto logický dotaz a na jeho řešení jsme si dali záležet.

Centrálním parkovištěm pro celou akci bylo zvoleno betonové prostranství u hřiště kousek od hradu, ale přes řeku (viz přiložená mapka). Míst na parkování je zde dostatek, ale otázkou je – zejména pro ty z vás dříve narozené, jak doputovat od parkoviště až na hrad. Nabízíme tedy dvojí řešení.

  1. Dojedete autem až k hradnímu mostu, kde vystoupíte a zdatnější kamarád nebo řidič z organizátorského týmu vám auto odveze na centrální parkoviště, odkud buď na hrad dojde anebo:
  2. využije převozu řeky na raftu, který budou opět zajišťovat naši organizátoři. A z druhé strany řeky už je to na hrad pouze kousíček. Jistě řada z vás ocení i tento dobrodružnější postup.

Pro ty z vás, kteří na Setkání nepojedou autem, se nabízí nejlepší řešení cesta vlakem až do zastávky Horní Ledeč a odtud po schodech až k hradu.

PROGRAM SETKÁNÍ

Oficiální zahájení akce je plánováno na 9.00 na horním nádvoří hradu. Slavnostní část programu – proslovy vážených hostů, případné hudební vystoupení je plánováno v čase 10.30. Společný přesun vlakem do Sluneční zátoky v 11.39, po vlastní ose ostatní tak, aby ve 12.30 mohlo proběhnout u pomníku hromadné foto všech účastníků. Ve 13.00 bude zahájena komentovaná prohlídka spojená s pěším výletem po místech spojených s táborovou hrou Alvarez. Plánovaná doba trvání 2-3 hodiny.

Na hradě pak v dopolední části programu proběhnou ještě doprovodné aktivity – hry pro děti, výstava, návštěva Muzea Jaroslava Foglara a další.

PRODEJ MATERIÁLŮ A FOGLAROVSKÝCH NOVINEK

Všechny prodávající prosíme, aby se nám před akcí nahlásili na e-mail vojtech.hanus@spjf.cz a zároveň sdělili své požadavky, které budou mít na zajištění prodeje, pokud si je nezajistí sami (stoly, židle apod.). Vašim požadavkům se budeme snažit vyhovět v co největší míře, zároveň prosíme všechny prodávající o příspěvek 300 Kč, který bude celý předán správě hradu.

S vašimi materiály a stánky bude možnost přijet autem až na horní nádvoří hradu (přes most), kde se akce uskuteční. Zde můžete vyložit, co bude třeba, na nádvoří se otočit a odparkovat na centrálním parkovišti. V době, kdy budete mimo areál hradu, bude vám k dispozici organizátor ze SPJF, který vám vaše materiály pohlídá, aby se jich nezmocnil nějaký chtivý plantážník či vítr.

Ale pozor! Příjezd na nádvoří pro prodávající bude možný jen mezi 8.00 a 9.00. Poté bude areál přístupný pouze chodcům.

PŘESUN K POMNÍKU JAROSLAVA FOGLARA DO SLUNEČNÍ ZÁTOKY

Hrad v Ledči nad Sázavou je opravdu krásný, ale co by to bylo za Setkání ve Sluneční zátoce bez Sluneční zátoky a společné fotografie účastníků u pomníku Jaroslava Foglara?

Společné focení je naplánováno na 12.30 a možnosti, jak se do Zátoky dostat z hradu jsou trojí:

  1. Vlastními silami – autem, na kole, pěšky…
  2. Vlakem ze zastávky Horní Ledeč do zastávky Vilémovice (4 minuty) – odjezd v čase 11.39, dopředu jsme zakoupili dostatečný počet lístků na tento vlak, tedy se nemusíte bát, že se do vlaku nevejdete. Nemusíte si kupovat lístek předem ani ve vlaku, místa jsou objednána.
  3. Pro ty z vás, pro které je cesta z vlakové zastávky Vilémovice do Zátoky příliš náročná (starší účastníci, matky s dětmi apod.), jsme připravili kyvadlovou dopravu z hradu přímo do Zátoky – mikrobusem vás v rozmezí mezi 11.00 a 12.00 do Zátoky odvezeme.

OBČERSTVENÍ

Přímo na hradě je k dispozici místní kavárna, pro větší jedlíky chystáme pro účastníky akce občerstvení, které si bude možno zakoupit při dopolední části akce na horním nádvoří.

ZÁVĚR AKCE

Dopolední část akce, konaná na hradě, skončí oficiálně společným odjezdem vlakem v 11.39, prodejci materiálů samozřejmě mohou na hradě zůstat až do uzavření areálu hradu.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že se vše zdaří, jak má!

Avatar
By

Místopředseda SPJF

Napsat komentář