Valná hromada SPJF zvolila nové vedení. Došlo také na vydavatelské novinky a individuální ocenění

25 listopadu, 2023
847
Views

Po dvou letech se opět sešli členové SPJF na Valné hromadě, tentokrát již s číslovkou 16. Na půdě brněnské Pedagogické fakulty došlo na tradiční bilancování činnosti organizace v posledních dvou letech, volbu vrcholných orgánů sdružení, Memoriál Jana Tleskače ve vyjímání ježka z klece a také na slavnostní ocenění aktivních členů, křty nových vydavatelských počinů a nechybělo ani sladké překvapení.

Valná hromada tradičně zodpověděla otázku, kdo zasedne ve vrcholných orgánech sdružení v následujících dvou letech. 44 hlasujících rozhodlo o tom, že do vedení SPJF byli zvoleni: Kamil Albrecht – Soki, Libor Čája – Donald, Robert Folwarczny – Kosťa, Vojtěch Hanuš, Ivan Jung – Mexičan, Radim Kejík – Rolf, Stanislav Odstrčil – Orel, Vít Oplatek, Vladislav Raška – Allah, Marek Skýpala – Winoga, Jarda Šimon, Martin Vérteši – Sova, Miloš Vraspír – Bobr.

V revizní komisi budou v příštích dvou letech působit Josef Kasl (předseda komise), Martin Marek – Detektiv, Marek Polák – Sharp

Po skončení Valné hromady nově zvolené vedení ještě stihlo potvrdit ve funkci předsedy stávajícího tahouna organizace Vojtu Hanuše. Prvním místopředsedou bude Kamil Albrecht – Soki a druhým místopředsedou Martin Vérteši – Sova. Nové vedení se poprvé sejde k jednání poslední lednový víkend v Brně.

Ocenění aktivních foglarovců

Ocenění dobré a prospěšné práce není nikdy dost, zvláště v nevýdělečných spolcích, kde jedinou motivací je nadšení a chuť. Proto ani letos nemohlo chybět předání ocenění aktivních foglarovců. Čestné uznání SPJF si tak z Valné hromady odnáší ilustrátor Jiří Filípek, foglarovský znalec Honza Machálek a bývalý děkan Pedagogické Fakulty MU a foglarovec Jiří Němec.

Došlo také na ocenění za práci pro mládež Březový lístek, kde na 5. stupeň postoupl Vojta Hanuš a na 6. stupeň Jiří Kalina – Čáp.

Memoriál Jana Tleskače ovládla legenda

Letošní Memoriál Jana Tleskače proběhl v kategorii do 15 a nad 15 let. Mladší kategorii vyhrál Jindra Skýpala a seniorskou třídu ovládl sběratel ježků a klecí Marek Polák – Sharp, který tímto umlčel některé kritiky, kteří ho již posílali do vyjímačského důchodu.

Dva křty vydavatelských novinek

Během valné hromady došlo také na představení a křest nových publikací. Velkou pozornost vyvolal v posledních dnech Ulčovník, který vychází jako třetí publikace v edici Knihovnička Bobří stopy. Tato dlouho očekávaná publikace pro sběratele foglarovských kartiček ulčovek zamířila na svůj křest rovnou z tiskárny. Samotnému křtu předcházelo také porcování speciálního dortu, coby pocty Františku Ulčovi.

Dalším křtěnou knihou bylo komiksové zpracování legendární knihy Miloše Zapletala Sedmička ilustrované Jiřím Petráčkem. O tom, že jde o zdařilé vydavatelské počiny svědčily také dlouhá fronty zájemců o jejich koupi.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání na některé z dalších akcích SPJF, případně na 17. valné hromadě na podzim roku 2025.

Štítky:
Avatar
By

Místopředseda SPJF

Napsat komentář