85 let s Rychlými šípy připomene v Praze prázdninová pátrací hra

18 července, 2023
878
Views

Městská knihovna v Praze ve spolupráci se SPJF připravila pro své návštěvníky prázdninovou pátračku. Ta je dvojjazyčná a cílí také na ukrajinské děti – uprchlíky.

V prostorách dětského oddělení Ústřední knihovny naleznete výstavu komiksových příběhů Rychlých šípů v češtině a ukrajinštině spojenou s pátračkou v knihovně a výstavou fotografií pod názvem Jak jsem hledal Stínadla.

Aktivita je koncipována jako seznámení se s legendární chlapeckým klubem Rychlých šípů a zažijte dobrodružství v knihovně i venku. Děti si mohou přivést kamarády z Ukrajiny a luštit spolu. Nebo naopak.
Hra je vhodná pro děti od 6 do 15 let. Děti mohou přijít samy nebo s rodiči. Podrobnosti ke hře vám podají knihovníci na informačním bodě číslo šest v dětském oddělení Ústřední knihovny.
Hru můžete hrát a výstavu navštívit od 1. července do 31. srpna 2023 v otevírací době Ústřední knihovny s výjimkou letní uzavírky a státního svátku. 
Tip pro účastníky: Půjčte si knihy Jaroslava Foglara.

Drobné ceny pro děti (Bobří stopy, záložky, pohlednice…) věnovalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Pátračka přivede děti na stránku iKlubovny, která jim od června nabízí další letní aktivity v Praze. Pokud ve výčtu foglarovských akcí něco chybí, ozvěte se, prosím.
https://www.iklubovna.cz/clanky/leto-s-foglarem-v-praze-3946


Info na webu: https://www.mlp.cz/cz/novinky/2407-85-let-s-rychlymi-sipy/

Info na FB: https://fb.me/e/gAi4YK9Mr

Knihovny pomáhají ukrajinským dětem: https://ukrajina.knihovny.cz/

Napsat komentář