Výstava v Toužimi: Jaroslav Foglar aneb Jestřábův odkaz stále žije

22 března, 2023
1070
Views

Toužim je jižně od Karlových Varů a výstava zde bude celý březen a duben. Ve čtvrtek 16. března v Infocentru – v Malém sálu proběhlo také Tvořeníčko – Po stopách Jaroslava Foglara. Pokud akci nestihnete, nabízíme pár fotografií ze slavnostní vernisáže.

Fotografie z vernisáže

Ještě se můžete podívat na video z vernisáže, které na facebooku zveřejnilo Infocentrum Toužim: https://www.facebook.com/reel/595664145440364


Minirozhovor s autorem výstavy

Bobe, proč jsem udělal výstavu o JF?

Výstavu jsem připravil jako veliké osobní poděkování Jaroslavu Foglarovi za celoživotní přístup k mládeži. Jeho RŠ mne provází celý život. Knihy si čtu dodnes. Mám radost z dalších nadšených pokračovatelů, kteří jakkoli navázali na tento svět: Grifin, Hogan, Hrnčíř…

Kdy jsem se s dílem JF setkal a co pro mě znamená?

V roce 1969 jsem si zakoupil 1. č. RŠ a od té doby hlídal každé další vydání. Stejně tak i knihy. Mám radost z posledních vydání RŠ a knih Albatrosu ve spolupráci se SNJF. Super počin.

Jak to bylo těžké domluvit výstavu v infocentru?

Jsem stále občasným pracovníkem Infocentra Toužim (od roku 2011 do 2016 vedoucí), takže jsem si v radosti přidal jednu další výstavu a aktivitu.

Už jsi nějaké foglarovské aktivity dělal?

Tvorbou a přístupem mne Jestřáb ovlivnil natolik, že jsem po revoluci vstoupil do skautských řad, začal pracovat s dětmi (2. oddíl Boubín), později pomáhal na Jihočeské lesní škole jako instruktor, krátkou dobu byl také v redakční radě časopisu Skaut-Junák. Dnes již jako neaktivní člen podporuji jakoukoli činnost skautů a díla JF.

Také ve vašem městě můžete udělat FOGLAROVSKOU VÝSTAVU

SPJF nabízí 3 druhy připravených výstav:

1. Rychlé šípy v ukrajinštině

2. Spojeni Foglarem

3. Pocta Rychlým šípům


Foto: SPJF, Infocentrum Toužim

Napsat komentář