Ve věku nedožitých 97 let odešel Stanislav Kovařík, přezdívaný Sonny

23 března, 2023
984
Views

V ranních hodinách zemřel Stanislav Kovařík-Sonny ve věku nedožitých 97 let. Sonny byl legendou posázavského skautingu, rád jezdil do Sluneční zátoky řadu let, byl to skvělý skaut a vypravěč. Čest jeho památce!

Takto vzpomínal Sonny v roce 2019 na J. Foglara pro deník idnes.cz: “My jsme o Jaroslavu Foglarovi věděli, protože on tady u Ledče už od roku 1925 s oddílem pravidelně tábořil ve Sluneční zátoce, zpočátku se jí říkalo Zátoka neznáma. V roce 1938 jsme se přihlásili s kamarády jako čtenáři Mladého hlasatele. Náš klub dostal pořadové číslo 333. A tím jsme vlastně začali skautovat.

Já v té době dojížděl do Ledče jenom na víkendy, takže jsem jen věděl, že on (Jaroslav Foglar) v Ledči často bývá. Vídali jsem ho, jak tudy chodí s oddílem. Tady, jak bydlím, je dole v údolí ulice a tudy chodili do Sluneční zátoky. Tehdy jsme samozřejmě netušili, jaká se z něj stane jednou ikona(1)“.

Každý skautský oddíl má svůj pokřik. Sonny vymyslel tento: „Čistý les a čisté skály, které s naším mládím stály, chránit bude oldskaut každý, skautem jednou, skautem navždy.(2)


  1. https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/vysocina-ledec-nad-sazavou-stanislav-kovarik-sonny-skaut-pametnik-oldskaut-jaroslaf-foglar.A191209_519384_jihlava-zpravy_epsal
  2. https://vysocina.rozhlas.cz/skautske-znalosti-zajistily-stanislavu-kovarikovi-vojnu-v-pracovnim-tabore-na-7578269

Rubriky:
Různé

Napsat komentář