Táborníky na Brzkově letos čeká detektivní příběh z rumunských hor Via Geamăna

20 března, 2024
368
Views

Tábory Bobří stopy na Brzkově se staly již osvědčenou jistotou skvělých zážitků a kamarádské atmosféry, v duchu foglarovských ideálů a tradic. U Brzkova, nedaleko Polné, táboříme již patnáct let. I letos čeká na odvážné kluky a holky dobrodružství v podobě čtrnáctidenního letního tábora.

Táborový život i program nás letos zanese do nedávné minulosti roku 2000 do tehdy ještě relativně divokých rumunských hor, ve kterých se odehraje tajemný detektivní příběh. Mizející čeští turisté vyvolají policejní pátrání, na jehož konci učiní účastníci v roli vyšetřovatelů překvapivá odhalení. Kombinace divoké přírody, opuštěných dolů vysoko v horách, rumunské mafie, nebezpečného podsvětí a úsilí zdatných vyšetřovatelů slibuje romantické zápletky. Volnou motivaci mohou účastníci dopředu načerpat např. z realistické knihy Návrat do Valbone nebo humornéího seriálu Bani Negri. Hlavně ale ze spousty krásných cestopisů a naprosto neděsivých zážitků mnoha našich kamarádů.

Program s detektivní zápletkou

Program tábora je složen z celotáborové hry na motivy detektivního pátrání po zmizelých českých turistech v nedostupných rumunských horách v roce 2000, tedy v době, kdy ještě nebylo snadné se dovolat z mobilu a zlotřilé gangy budovaly mimo civlizaci své podsvětní sítě. Účastníci se vžijí do role speciálních vyšetřovatelů, kteří se vydají po stopách pohřešovaných, aby na konci učinili překvapivé odhalení (možná by se tomu dalo říkat i šťastný konec příběhu).

Na táboře nebudou chybět ani menší hry a soutěže každý den, účastníci rozdělení do tří posádek se budou podílet na fungování tábora při jednoduchých službách, v noci nás čekají táborové hlídky při ohni.

Co s sebou – platba – kontakt

Na tábor budete potřebovat: spacák a karimatku, dostatek oblečení pro teplé i studené počasí (tenkou bundu, mikinu, několik trik, tepláky, kraťasy, spodní prádlo a ponožky), šátek, dvoje boty, hygienické potřeby, ručník, plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, ešus (nejlépe dvojdílný), lžíci, hrnek (plechový), plastovou lahev, baterku, nůž (zavírací), hudební nástroj (pokud chcete), kapesné, zápisník a tužku, kartičku pojištěnce (nebo její kopii).

Termín: 6. – 20. 7. 2024

Cena tábora je 4500 Kč, pro členy SPJF 4000 Kč.

Elektronická přihláška zde. Prosíme na tábor přivezte rovněž aktuálně vyplněné potvrzení o bezinfekčnosti.

Hlavní vedoucí: Jiří Kalina (Čáp), email: jiri.kalina@spjf.cz, tel.: +420 777 806 825

Více na webové stránce tábora.

Štítky:
· ·
Avatar

Dlouholetý člen vedení SPJF.

Napsat komentář