Tradiční hledání Rychlých šípů je tady: Pátrat můžete v Brně, Krnově, Prostějově a Sokolově

16 listopadu, 2023
716
Views

Velká pátrací hra odstartuje 17. listopadu ve čtyřech městech České republiky. Figurínu Rychlých šípů budou lidé hledat v uličkách Brna, Prostějova, Krnova a Sokolova. Pátrači mají na jejich nalezení měsíc, ti úspěšní budou oceněni na Večeru světel.  

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Slavná pětice chlapců z klubu Rychlé šípy opět vystoupila ze stránek knih spisovatele Jaroslava Foglara a vydala se do ulic čtyř měst. Do 17. prosince totiž probíhá další ročník oblíbené hry Hledáme Rychlé šípy, letos v Brně, Prostějově, Krnově a Sokolově.  

Na webu www.hledamers.spjf.cz jsou zveřejněny mapky pátracího území pro každé město. Lidé tak mohou procházet uličky a pátrat po figuríně v životní velikosti.  

Figurína Rychlých šípů je vždy ukryta na některém z balkónů, výklenků, ochozů či pavlačí viditelných z běžně dostupných míst. Stačí jen v hracím období vyrazit do některého z herních měst a pátrat,“ vysvětlil předseda Sdružení přátel Jaroslava

Foglara Vojtěch Hanuš. Úspěšní hledači mohou svůj nález vyfotit nebo nakreslit a poslat organizátorům, ti je odmění na slavnostním vyhlášení hry, které proběhne ve všech městech 17. prosince. Největším zážitkem je ale samotné hledání, které často vede k objevení dosud neznámých zákoutí.

17. prosince 1938 vyšel první kreslený příběh Rychlých šípů, proto si právě v tento den ve spoustě měst připomínáme Jaroslava Foglara, jenž ve svých knihách Večer světel i celá Stínadla, tu tajemnou čtvrť plnou dobrodružství, zachytil,“ objasnil Hanuš.

V Praze letos pátrání v obvyklém termínu neproběhne. Hledat Rychlé šípy tam pátrači vyrazí až o měsíc pozdějí, tedy od prosince do ledna. Podrobnosti přineseme v samostatném článku.

Avatar
By

Místopředseda SPJF

Napsat komentář