Vyrazte v Praze hledat Rychlé šípy. Hra tam letos probíhá až do 17. ledna

14 prosince, 2023
696
Views

Od neděle 10. prosince 2023 do středy 17. ledne 2024 mají všichni fanoušci foglarovek možnost zapojit se do tradičního Hledání Rychlých šípů v pražských uličkách. Vykročte vstříc dobrodružství formou hry které se za více než dvacet let zúčastnilo už několik generací pátračů!

Letos však (stejně jako vloni) pražské pátrání začíná až v narozeninovém měsíci Rychlých šípů.
A narozeniny to tentokrát nebudou jen tak nějaké, ale hned pětaosmdesáté! Přesně tolik let už opravdu uplyne letos 17. prosince ode dne, kdy v dětském časopise Mladý hlasatel vyšel roku 1938 úplně první kreslený příběh Rychlých šípů od spisovatele Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera.

Postavy Rychlých šípů v životní velikosti se od 10. prosince 2023 až do 17. ledna 2024 budou na Pražany i návštěvníky města dívat z balkonu, terasy, věžičky, vikíře, výlohy nebo jiného místa někde na území vyznačeném na mapě a jsou viditelné z běžně dostupného veřejného prostranství.

Zkuste Rychlé šípy nalézt a vyfotografovat nebo namalovat tak, aby bylo místo nálezu na obrázku poznat.

Tento důkaz svého nálezu, nejlépe i s popisem průběhu vašeho pátrání, pošlete do 17. ledna 2024 pražské pobočce Sdružení přátel Jaroslava Foglara elektronickou poštou na herní e-mailovou adresu hledamerspraha@spjf.cz.

Hra je určena pro všechny bez rozdílu věku.

Již od roku 2001 péčí Pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara probíhá v Praze měsíční pátrací hra Hledáme Rychlé šípy. Doposud se zde pětice legendárního klubu hledala od 17. listopadu do 17. prosince.


Avatar
By

Místopředseda SPJF

Napsat komentář