Letošní Večer světel v Brně zpestřilo malování světlem

18 prosince, 2023
590
Views

Každoročního hledání Rychlých šípů se letos v Brně zúčastnily zřejmě desítky pátračů, úspěšných však bylo pouze 11 skupin nebo jednotlivců. A shodou okolností stejný počet se nás sešel na oslavě 85. výročí prvního vydání Rychlých šípů, kterou slavíme vždy 17. prosince jako známý vontský svátek Večer světel.

Terasu před klubovnou SPJF ozářily nedělního večera lampióny, pod kterými soutěžily čtyři týmy v neobvyklé hře. V té za pomoci barevných světel vysílaly do tmy dvora zprávu obsahující vždy jeden foglarovský motiv, který se ostatní snažili rozpoznat: nechyběli Uctívači ginga, rozsvícený čaj nebo Píseň úplňku. S nejlepším časem pouhých 14 sekund zvítězili Rychlonožka a Soki.

Šťastné výherce z řad úspěšných pátračů ovšem nakonec určil los. První místo si odnesli Beruška, Rex a Rolf z klubu Moravští indiáni, na druhém místě se umístila Lucie Budirská a třetí místo připadlo Lipče a Míše Fojtovým. A protože tím letošní ročník soutěže Hledáme Rychlé šípy skončil, můžeme už prozradit, že hoši na nás letos shlíželi z arkády Moravského zemského muzea v Biskupském dvoře.

Úspěšným pátračům gratulujeme a ostatní zveme do ulic Brna příští rok, kdy na nás Rychlé šípy budou zase čekat od 17. listopadu do 17. prosince!

Avatar

Dlouholetý člen vedení SPJF.

Napsat komentář