Ve Vydavatelství Václav Vávra vychází komiksová Chata v Jezerní kotlině Jaroslava Foglara a Marko Čermáka

26 března, 2023
1199
Views

V rámci edice Klasické komiksy Marko Čermáka vychází ve Vydavatelství Václav Vávra v roce 2023 jako 14. svazek edice barevná verze Chaty v Jezerní kotlině.

Jeden z nejoblíbenějších románů Jaroslava Foglara Chata v Jezerní kotlině poprvé vyšel v roce 1939. O třicet let později (1969/1970) jej Marko Čermák podle Foglarova scénáře přetvořil do formy kresleného seriálu v černobílé podobě a po dalších dvaceti letech (1989) byl tento seriál vybarven.

Kniha je tradičně doplněna doprovodným slovem a bohatým obrazovým materiálem (ukázky rukopisných poznámek a rukopisů, finálního strojopisu pro nakladatelství, scénářů pro kreslený seriál…), které, jako již tředičně, sepsal, vybral a sestavil Milan Lebeda-Alpín. Novinkou tohoto vydání je zcela nová kresba na obálce od Marko Čermáka.

Cena u vydavatele Václava Vávry je stanovena na 349 Kč. Objednávat publikaci lze na webu vydavatele www.intercrosse.eu. Do stovky novotou vonících výtisků kresleného seriálu Chata v Jezerní kotlině pro první objednávající podle slibu nakladatele Václava Vávry Marko Čermák vepsal své podpisy.

Zdroj a foto: FB Milan Lebeda-Alpín

Avatar
By

Místopředseda SPJF

Napsat komentář